Türkiye’yi 6G’e hazırlayacak ekibe katılmak ister misiniz?

Haberleşme sistemleri günümüzde bütün sektörlere etki eden, ülkelerin ekonomisini, üretimini, güvenliğini ve diğer birçok boyutu etkileyen en kritik teknoloji platformu haline geldi. 5G ve 6G ile birlikte bu artan etkilerin önemi ilerleyen günlerde çok daha fazla görünür olacaktır.

Bununla birlikte, kablosuz haberleşme alanında yetişmiş nitelikli insan gücü ihtiyacı her geçen gün daha da artmaktadır.

Özellikle doktoralı ve nitelikli insan gücü için hem akademide, hem kamu kuruluşlarında, hem de endüstride sayısız fırsatlar oluşmuş ve bu fırsatların artışı devam edecektir.

CoSiNC grubu olarak nitelikli insan gücünü yetiştirmek ve bu alanda 6G haberleşme teknolojilerini geliştirmek için iyi bir ekip kurduk ve bu ekibimizi daha da güçlendirmek istiyoruz. İstanbul Teknik üniversitesi ve İstanbul Medipol Üniversitesi ortaklığıyla kurmakta olduğumuz İleri Haberleşme Teknolojileri Uygulama ve Araştırma (UYGAR) Merkezi’nin çatısı altında Ulak, Karel, Vestel, Ericsson, Aselsan, Turkcell gibi endüstri ortaklarımızla ve TÜBİTAK BİLGEM’in de katkıda bulunduğu bir ekosistemimizle 6G teknolojisinin ülkemizde geliştirilmesi, patentlerinin elde edilmesi ve standartlara en ileri seviyede katkı sağlanması hedefiyle bu ekibin parçası olmak isteyen ve aynı zamanda doktora yapmak isteyen araştırmacıları böyle önemli bir misyonu gerçekleştirmek için aramızda görmek istiyoruz. 

Doktora programımızı, Medipol ve İTÜ ortaklığındaki UYGAR merkezimizi, endüstri ve kamu işbirliklerimizi ve çeşitli fırsatları anlatacağımız tanıtım seminerine ilgili duyan öğrenci adaylarımızı bekliyoruz.

Kayıt Olmak için Tıklayınız.